Komunikat dot. terapii metodą Johansena IAS

Komunikat dotyczący terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego prowadzonej wg metody Johansena IAS w PCWE w Olecku.

Drodzy rodzice!

Przed nami i naszymi podopiecznymi minimum dwa tygodnie przerwy w nauce, być może i w terapii. To wyjątkowy czas i dlatego po konsultacji z superwizorami Johansena IAS w Warszawie p. Renatą Borowiecką oraz p. Katarzyną Rychetsky na ten okres proponuję wyjątkowe rozwiązania:

1. Nie przerywamy terapii dzieci, które słuchają płyt standardowych. Kiedy płytka zbliża się do końca, proszę skontaktować się ze mną telefonicznie. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, złożę zamówienie na kolejną CD.

2. Z dziećmi korzystającymi z płyt indywidualizowanych można postąpić podobnie. Jeśli badanie jest niemożliwe, prześlę do superwizora ostatnie wyniki badań z informacją o poprzedniej płytce, którą dziecko słuchało. Przy nagrywaniu kolejnej CD będzie uwzględniony zakres częstotliwości, na które oddziaływała płytka i zastosowany do przygotowania kolejnej CD. Bardzo istotny jest pogłębiony wywiad: co się działo w tym czasie, co się poprawiło, z czym jest aktualnie problem.

Podkreślam, że proponowane rozwiązanie jest wyłącznie na czas epidemii, kiedy nie ma fizycznej możliwości spotkania się z dzieckiem, a rodzicom zależy na nieprzerywaniu terapii. Ostateczną decyzję, czy postępować na ten moment wg zaproponowanego modelu pozostawiam do indywidualnej oceny.

Życzę wszystkim dużo zdrowia !

Provider JIAS – Wiesława Wróblewska

Udostępnij na Facebooku
Skip to content