Znamy laureatów IV edycji konkursów zawodoznawczych

19 maja 2016 roku w PCWE Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom IV Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „ Wiem, jaki zawód będę wykonywać w przyszłości ”, którego adresatami byli uczniowie gimnazjów i IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „ Oni w pracy – zawodowa migawka ” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkursy zostały zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Olecku w ramach współpracy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi oraz instytucjami rynku pracy w kierunku rozwoju doradztwa edukacyjno – zawodowego w Powiecie Oleckim. Honorowy patronat nad konkursami objął Starosta Powiatu Oleckiego. Główny cel konkursów to rozbudzanie zainteresowań zawodowych młodzieży i propagowanie idei świadomego planowania kariery edukacyjno – zawodowej. W konkursie wzięło udział 8 gimnazjów i 2 szkoły ponadgimnazjalne. Wpłynęło 16 prac plastycznych i 6 prac fotograficznych. Komisja konkursowa w kategorii szkół gimnazjalnych wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce ex aequo zajęły Dąbek Bianka – uczennica klasy II Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku i Łoś Sandra – uczennica klasy III Gimnazjum w Świętajnie,
II miejsce – Truchel Julia – uczennica klasy I Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie ,
III miejsce zajęła Łazarska Martyna – uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Sokółkach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce zajęła Gienieczko Milena – uczennica klasy I Technikum Usług Fryzjerskich przy ZST w Olecku,
II miejsce Świerzbin Sandra – uczennica klasy I I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku,
III miejsce Święćkowska Edyta – uczennica klasy I I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku.
Nagrody i dyplomy laureatom wręczył p. Kazimierz Iwanowski – Wicestarosta Olecki wraz z przewodniczącą komisji konkursowej p. Zofia Kardel, inspektor ds. plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury „ Mazury Garbate ” w Olecku.

Udostępnij na Facebooku
Skip to content