Europejski Tydzień Mózgu 2021- Mózg na bieżni… Fitness dla mózgu i wzroku

Dlaczego wzrok?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Dla naszego mózgu patrzenie jest jednym z najbardziej absorbujących zajęć. To właśnie dzięki oczom mózg otrzymuje ok. 80% informacji o otoczeniu, by następnie poddać je procesowi analizy i przetwarzania. Oko jest jak fabryka, która do sprawnego funkcjonowania potrzebuje bardzo dużo energii. Jej brak jest wrogiem dobrej kondycji oczu. Jeśli nie przykładamy wagi do właściwej regeneracji to często pierwszym sygnałem alarmowym w organizmie jest pogarszający się wzrok.

Szlachetny wzroku…ile Cię trzeba cenić

Dbanie o dobry wzrok wbrew pozorom nie jest aż tak trudne. Należy skupić się na powiekach oraz mięśniach odpowiedzialnych za ruchy gałki ocznej. Jeżeli nasze oczy są przeciążone szybko dają o sobie znać pieczeniem, łzawieniem, tzw. ciężkimi powiekami czy też plamkami lub zygzakami wchodzącymi w pole widzenia. Wówczas najlepiej jest wykonać kilka prostych i niewymagających większego wysiłku ćwiczeń.

Dziś ćwiczenia proponuje p. Angelika Głowicka- tyflopedagog PCWE w Olecku. Forma ulotki jest możliwa ( do drukowania) do wykorzystania jako instruktarz do ćwiczeń w domu, w przedszkolu, w szkole, w przerwie między zadaniami. Polecamy i zachęcamy do stosowania.

Na różowym tle- tytuł FITNESS DLA WZROKU, poniżej 4 zdjęcia z ćwiczeniami
Udostępnij na Facebooku
Skip to content